دیسکورد ۲۲۱۲ سرور را در نیمه دوم ۲۰۲۰ مسدود کرد

دیسکورد می‌گوید در نیمه‌ی دوم سال گذشته‌ی میلادی تعداد زیادی از سرورها را به‌دلیل نفرت‌پراکنی و گسترش ایدئولوژی‌های افراطی مسدود کرده است.

مطابق گزارش جدید انگجت، دیسکورد (Discord) می‌گوید بیش از دو هزار سرور را صرفا در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ به‌خاطر محتوای خشونت‌آمیز یا افراطی مسدود کرده است. دیسکورد در مجموع ۲۲۱۲ سرور را که به جنبش‌هایی مثل بوگالو بویز و گروه‌های مشابه مربوط بوده‌اند حذف کرده و اعضای تیم اعتماد و ایمنی دیسکورد ۱۵۰۴ مورد دیگر را به شکل فعالانه از دسترس خارج می‌کنند. دیسکورد همچنین از حذف بیش از ۳۰۰۰۰ حساب کاربری به دلایل مشابه خبر می‌دهد.

آن‌طور که انگجت می‌نویسد، دیسکورد در مجموع در نیمه‌ی دوم سال گذشته‌ی میلادی ۲۷۴۱۰ سرور و ۲۶۶۰۷۵ حساب کاربری غیر اسپم را حذف کرده است. طبق آمار، دیسکورد در نیمه‌ی دوم ۲۰۲۰ درمقایسه‌با نیمه‌ی اول همان سال، ۹۳ درصد سرور بیشتری را به دلیل رفتار خشونت‌آمیز و افراطی مسدود کرده است. دیسکورد می‌گوید دلیل این موضوع به فعال‌تر‌شدن اعضای تیم اعتماد و ایمنی و همچنین بیشتر شدن جنبش‌های خشونت‌آمیز ارتباط دارد.

دیسکورد می‌گوید ۳۳۴ سرور را که به جنبش QAnon ارتباط داشته‌اند مسدود کرده است. نماینده‌ی دیسکورد می‌گوید: «ما همچنان اعتقاد داریم دیسکورد جای گروه‌هایی با محوریت نفرت‌پراکنی، خشونت‌پراکنی و ایدئولوژی‌های افراطی نیست». 

دیسکورد زمانی صرفا پلتفرمی برای گیمرها بود تا در حین بازی کردن با هم حرف بزنند، اما امروزه به پلتفرم گسترده‌تری تبدیل شده و گروه‌های مختلفی در آن حضور پیدا می‌کنند. از زمان آغاز دنیاگیری ویروس کرونا، افراد بیشتری سراغ استفاده از دیسکورد رفته‌اند. گزارش جدید دیسکورد در حالی منتشر می‌شود که طی چند وقت اخیر گفته شده مایکروسافت می‌خواهد با پرداخت ۱۰ میلیارد دلار این پلتفرم را تصاحب کند.